The last days of winter


Każdy z nas już chyba marzy o słoneczku, krótkim rękawku, wysokich temperaturach, jednym słowem mówiąc o wiośnie. I ja również już bym chciał zrzucić tą ciepłą kurtkę i zimowe buty ale chcę jeszcze coś innego Wam przekazać. Narzekam zawsze na tą zimę, że zimno, że nudno, że trzeba chodzić na ubieranym non stop, teraz zdałam sobie sprawę, że tak na prawdę nie o to tu chodzi. Bardziej nam chodzi o to, że przezywamy ten czas sami, bo latem, można jechać na rowery czy iść w góry, latem są wakacje w których się dzieje wiele rzeczy. Do czego zmierzam ?

Zmierzam do tego, że wiele osób w tym i ja nie lubi być samemu,gdy chodzę sama na spacery bądź po zakupy wszystko wydaje mi się takie szare smętne, ludzie gdzieś gnają zagonieni, nie mają czasu na uśmiech, mój narzeczony w tym okresie nadrabia w tym czasie wszystkie święta w pracy, żeby mieć więcej wolnego latem, przychodzi zmęczony zamyka się w sobie, nie ma siły na rozmowę. Wszystko sprowadza się do tego, że brakuje słońca, ludzie są zmęczeni, nikt nie ma siły na uprzejmości co również się przyczynia do złego samopoczucia.

Latem natomiast, każdy jest pełen werwy, można więcej czasu spędzić ze znajomymi i człowiek nie czuje się wtedy samotnie i jest szczęśliwy z tego, że może spędzać czas w większym gronie i nie czuje się samotny. To wszystko sprowadza się do ludzi i ich nastawienia.
Nie powiem, że zimą cały czas tak jest bo to też nie prawda bo są dni min takie jak walentynki, kiedy ludzie nie są sami i mają czas dla siebie a nawet widzą tylko siebie i nic innego ich nie obchodzi, to jedne z tych świąt, które lubię najbardziej chociaż nie są takie popularne. W takie dni nawet długi spacer z kimś kogo ciężko złapać i zatrzymać na kilka sekund jest ogromnym szczęściem ! ;)


7 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wpis :)

  przyznam szczerze, że nie przepadam za zimą... brakuje mi słoneczka, pogoda jest wtedy taka przygnębiajaca :* na szczęście wiosna już tusz tusz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. również czekam na wiosnę, słoneczko i piękną pogodę :) chociaż zima również ma swoje uroki, co doskonale widać na Twoich zdjęciach ;) pięknie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale u was pięknie, zimowo. U nas deszcze ;(
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zimowe zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Juz nie moge doczekac sie wiosny! :D Chociaz zima z Waszej perspektywy wygląda naprawde magicznie <3

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM FEED

@evelaa