Projekt Niespodzianka czyli Wymarzone Wakacje


Kochani z racji tego, że są wakacje postanowiłam, stworzyć taki własny wymarzony plan na wakacje. Pewnie każdemu z Was marzy się jakieś miejsce w którym chcielibyście spędzić choć tydzień wakacji. Mnie marzą się takie wakacje, spędzone z moim Narzeczonym, zawsze chciałam polecieć do Francji, mówią, że to na prawdę romantyczne miejsce a chciałabym tam polecieć w tym roku z racji tego, że, wraz z moim chłopakiem Maksiem niedawno się zaręczyliśmy, co było dla mnie ogromną niespodzianką, zorganizował to wszystko po mistrzowsku, dla tego teraz ja bym chciała go czymś zaskoczyć.

Sobota
Dzisiaj stawiamy na Paryż, przepiękne miasto, które kojarzy mi się ze stolicą mody. Chcemy tu spędzić również cały dzień, żeby na spokojnie obejść najciekawsze miejsca w tym mieście będąc tu chcemy jeszcze zahaczyć o Wersal
 
w którym kryje się prawdziwy skarb - pałac Ludwika XIV - barokowe cudo, któremu nie dorównuje żaden inny pałac w Europie. Z zewnątrz bryła budynku nie wywiera nadzwyczajnego wrażenia, wewnątrz onieśmiela największych sceptyków. Bogate apartamenty królewskie nasycone są zdobieniami, pałacowa kaplica to arcydzieło łączące w harmonijny sposób elementy architektury gotyku i barokowego wystroju wnętrz, wersalska opera to jeden z największych pałacowych teatrów świata, w którym przedstawienia mogło oglądać 712 osób. I w końcu Sala Zwierciadlana - największy skarb z siedemnastoma oknami wychodzącymi na zewnątrz i siedemnastoma lustrami na przeciwległej ścianie. Znaleźć możemy tam również przepiękne ogrody, które chciałabym zobaczyć uwielbiam oglądać na tak pięknie zadbane miejsca.

Chciałabym, móc kiedyś zadzwonić do narzeczonego z tekstem ,,Kochanie bierz urlop lecimy na wakacje w najbardziej romantyczne miejsce na świecie, tam gdzie zawsze chciałam lecieć z kimś tak wyjątkowym, jak Ty.

A zaplanowała bym to tak:
Przeglądałabym najbardziej korzystne oferty podróży, po wielu godzinach siedzenia natrafiłabym na bardzo ciekawą stronę Traveloppa . Dzięki tej stronie zaplanowałabym najlepsze wakacje, które wyglądały by tak:


Przygotowania do wylotu

Tydzień przed wylotem udam się na porządne zakupy, żeby wszystko mieć pod ręką w czasie naszych wakacji życia. Dzień przed wylotem czyli 2.08.2015 spanikowana będę wydzwaniać do Maksia z przypomnieniami, żeby o niczym nie zapomniał i pamiętał,że popołudniu musimy być już w Krakowie bo o 14:25 mamy już wylot !


Niesamowity Hotel

Po przylocie na miejsce odpoczniemy w naszym hotelu a dokładnie Appart'City Prestige Velizy. Na stronie wygląda na bajeczny z opinii innych gości tego hotelu wynika, że to na prawdę bardzo dobry hotel.


Wtorek

Z samego rana udamy się na wycieczkę Mont Saint Michel toto niezwykłe opactwo i miasteczko w Normandii, jedna z największych atrakcji Francji. Bardzo bym chciała zobaczyć  niesamowite zjawisko przypływów, które można oglądać z bezpiecznej odległości.Wraz z narzeczonym interesujemy się budynkami i z racji tego,że płynie we mnie krew artysty, chciałabym na własne oczy zobaczyć przede wszystkim Klasztor Saint Michel  perłę średniowiecznej architektury - potężna, monumentalna budowla wykonana z kamienia, która robi wrażenie już z odległości wielu kilometrów.


Środa

Annecy słyszałam, że to najbardziej nastrojowe miejsce we Francji, które obfituje w zamki, katedry i budowle, Już widzę jak lśnią oczy mojego ukochanego,który uwielbia oglądać i zwiedzać takie miejsca, i już słyszę jak bije mi serducho jak widzę jaki jest zainteresowany, uwielbiam patrzeć na takiego Maksia, który jest niesamowicie zadowolony.Mnie natomiast interesuje ulica Św. Klary, z romantycznymi łukami z XVII i XVIII wieku.Każda para powinna też się przespacerować po  Moście Zakochanych - Pont des Amours.


Czwartek

Tego dnia stawiamy na odrobinę relaksu w Biarritz w stylowym kurorcie południowo-zachodnim wybrzeżu Francji. Jest to jedno z nadmorskich kąpielisk we Francji. Wody zatoki słyną z wysokich fal, dzięki czemu Biarritz uchodzi za europejską stolicę surfingu. Chcemy udać się przy okazji do pobliskiego odrestaurowanego kasyno w stylu art deco a gdy starczy nam sił udać się na spacer do starego, położonego na zachód portu.Mimo wszystko najbardziej zależałoby mi na zobaczeniu największej atrakcji Biarritz Musée de la Mer - Muzeum Morskie z basenem pełnym rekinów oraz mnóstwem akwariów.


Piątek

Dzień imprez, dlatego i dzisiaj nie może zabraknąć żadnej szalonej imprezy, a najlepszym miejscem na takie wyczyny jest Cannes jeden z najbardziej znanych kurortów na lazurowym wybrzeżu.Zapewne zapytacie dlaczego właśnie tam? odpowiem tak : ponieważ Turystów z całego świata przyciągają tu prestiżowe międzynarodowe imprezy, jak festiwal filmowy, regaty, a także piaszczyste plaże i ładny port. Centralnym punktem miasta jest Boulevard de la Croisette - elegancka promenada nad brzegiem morza.

Sobota

W dzisiejszy dzień postawiliśmy na Paryż miasto, które kojarzy mi się z miastem mody, od dziecka pragnęłam je zobaczyć i poznać tamtejszych mieszkańców. Przy okazji w planach mamy zamiar zwiedzić Wersal
w którym kryje się prawdziwy skarb - pałac Ludwika XIV - barokowe cudo, któremu nie dorównuje żaden inny pałac w Europie. Z zewnątrz bryła budynku nie wywiera nadzwyczajnego wrażenia, wewnątrz onieśmiela największych sceptyków. Bogate apartamenty królewskie nasycone są zdobieniami, pałacowa kaplica to arcydzieło łączące w harmonijny sposób elementy architektury gotyku i barokowego wystroju wnętrz, wersalska opera to jeden z największych pałacowych teatrów świata, w którym przedstawienia mogło oglądać 712 osób. I w końcu Sala Zwierciadlana - największy skarb z siedemnastoma oknami wychodzącymi na zewnątrz i siedemnastoma lustrami na przeciwległej ścianie.

Niedziela

Czas pakowania się i odpoczynku przed rannym wylotem z powrotem do Polski, dzięki stronie Traveloppa  możemy wypocząć w zaoferowanemu przez ten serwis hotelu  Appart'City Prestige Velizy, który znajduje się w Paryżu, dzięki czemu możemy kiedy chcemy wyjść i zwiedzić tego czego nie zwiedziliśmy dnia wczorajszego !

Podsumowując 

Po takich wakacjach oczekuje, niezapomnianych wspomnień z Narzeczonym, mnóstwa zdjęć z tych wakacji, które jak jeszcze nie wspomniałam uwielbiam robić. które będę mogła umieścić w mojej księdze wspomnień, abym w przyszłości miała o czym opowiadać.

Bo jak nam wiadomo PODRÓŻE KSZTAŁCĄ !

Krótkie przypomnienie:
Lot zarezerwowany na 03.08.2015 powrót 10.08.2015 (1 416 zł)
Hotel:  Appart'City Prestige Velizy  (1 574 zł)
Wylot: Kraków               Przylot: Paryż
Strona dzięki której doszło do rezerwacji: Traveloppa

                  _________________________________ 

Ale ja mam bujną wyobraźnię, tak właśnie chciałabym aby wyglądały moje wymarzone wakacje !!! Zapewne teraz myślicie, że ten post jest dziwny i zupełnie nie w moim stylu, chciałam sprawdzić swoje siły w czymś innym a po drugie ten post bierze udział w konkursie, dlatego postanowiłam się po raz pierwszy odważyć się wziąć udział w trochę innym niż do tej pory konkursie...

Trzymajcie kciuki !
I podzielcie się w komentarzach swoimi wymarzonymi 
Wakacjami ! 
Buźka ! ;*
Zdjęcia: zostały zaczerpnięte z różnych stron internetowych
Informacje o zabytkach: zaczerpnięte z gazety.pl

                              
Baner Konkursu:
         
zBLOGowani.pl

2 komentarze:

 1. och, jak ja chciałabym takie wakacje, też marzy mi się Paryż *-*

  Dziękuję za komentarz i zapraszam na nowy post!
  blog - klik♥

  OdpowiedzUsuń
 2. o jak wiele się można dowiedzieć z twojego bloga o innych zakątkach świata. Bardzo interesujący blog <3
  // zebygralo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM FEED

@evelaa